5 tipů, jak získat vysněnou bronzovou pokožku s minimem rizik

09.06.2018 \\ Zdraví

Léto přímo volá po opalování! Ať už vyrazíte do exotiky za mořem nebo se vypravíte jen na chatu k bazénu, mějte vždy na paměti důkladnou péči o pleť, která se zvláště během teplých měsíců nevyplácí podceňovat! Navzdory radám lékařů je totiž jen malé procento z nás obeznámeno se zásadami, které pleť spolehlivě uchrání před škodlivými paprsky. Které to jsou a jak získat vysněný tón pokožky s minimem rizik?

  1. Zásadní příprava

Někoho to možná překvapí, ale před samotným opalováním by měla proběhnout i příprava. Přibližně jeden měsíc před intenzivním opalováním - to znamená, pokud třeba plánujete dovolenou u moře - se doporučuje zvýšit ve svém jídelníčku příjem potravin bohatých na selen a vitamíny C a E. Tyto důležité antioxidanty neutralizují volné radikály, které při chemických reakcích na kůži vznikají, čímž pokožku chrání a zároveň i zvyšují její elasticitu. Zároveň také zpomalují stárnutí pokožky a zmírňují tvorbu karcinogenních buněk. Zatímco selen naleznete v celozrnném pečivu a vitamín C především v ovoci a zelenině, pro zvášení hladiny vitamínu E sáhněte po listovém salátu nebo ořechových jádrech. Pro zdravou pokožku je samozřejmě prospěšný i všem známý betakaroten, který doplníme zejména konzumací mrkve nebo meruněk.

  1. Dopřejte si peeling

Pokud chcete, aby vaše opálení bylo dokonale rovnoměrné a zdravé, musíte začít ve své koupelně. Pomocí peelingu jemně odstraníte všechny odumřelé buňky, čímž zabráníte tomu, že se vaše pokožka hned po opálení oloupe.

  1. Nepodceňujte čas a délku opalování

Výběr denní hodiny, ve kterou ulehneme na ručník a vystavíme své tělo slunečním paprskům, je zcela zásadní. Jako kritické se počítá období mezi 11 hodinou dopolední a 3 odpolední. Právě v tu dobu je totiž slunce nejsilnější a může se tak lehce stát, že svou kůži spíš spálíme. Vždy bychom měli myslet na to, jak dlouho budeme na slunci. První den by se nic nemělo přehánět, bohatě postačí i 15 minut, za kterých do sebe tělo vtáhne dostatek vitamínu D. Kvůli ztenčující se ozónové vrstvě, se na přímém slunci, rozhodně nevyplácí být déle než do 30 minut.

  1. Zvolte vhodný opalovací krém

Abyste předešli rizikům spojeným s opalováním, vždy radši zvolte krém s vyšším UV faktorem (30 a víc). Ochráníte se tak nejen před vznikem rakoviny, ale i předčasným stárnutím pokožky v podobě vrásek a pigmentových skvrn. Správná aplikace vyžaduje poměrně velké množství krému, které rozetřete po celém těle. Pozor si dejte i na citlivá místa, jako jsou uši, nos nebo zátylek. Krém na opalování naneste aspoň 30 minut před opalováním a nezapomínejte vrstvu obnovovat každé 2 hodiny nebo pokaždé, když vylezete z vody.

Místo klasického opalovacího krému můžete nyní sáhnout po mnohem účinnější a zdravější variantě - přípravku HYALURMED, který neslibuje jen 100% ochranu před slunečním zářením, ale také hydrataci a regeneraci vaší pokožky. Vysoce účinný, fotostabilní systém filtrů UVA/UVB a specifické složení s krycím homogenním filtrem SunCat MTA poskytuje delší dobu vysoké ochrany při menším množství použitého krému. Kromě spolehlivé ochrany před sluncem navíc díky přídavku kyseliny hyaluronové předchází také negativním důsledkům slunění, jako je fotostárnutí pleti (photoaging) nebo vznik stařeckých skvrn. Po použití bude vaše pleť perfektně hydratovaná, pružná a rovnoměrně lesklá. Krém můžete používat na tělo i obličej, díky unikátní receptuře jej tolerují i ty nejcitlivější typy pokožky. Složení nezahrnuje oleje ani parabeny, takže nemusíte mít strach z negativních vlivů na vaši pokožku.

  1. Mažte se i po opalování

Opalovacím krémem to nekončí! Po návratu z pláže nebo od bazénu bychom si měli dopřát osvěžující sprchu, kterou smyjeme sůl nebo chlor a ihned dopřát pokožce maximální hydrataci. Vhodná jsou tělové krémy nebo mléka s obsahem panthenolu a vitamínu E, které dopřejí potřebnou regeneraci a uleví i podrážděné nebo mírně spálené pokožce.

www.pharmamkl.sk

 

Zdroj: Martina Hrubá